Uratowani przed wychłodzeniem - Informacje - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowani przed wychłodzeniem

Piotrkowscy policjanci każdego dnia sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne.

16 stycznia 2017 roku funkcjonariusze odnaleźli na terenie gminy Sulejów dwie osoby zziębnięte i z uwagi na warunki atmosferyczne narażane na wychłodzenie. Teraz ich życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Pamiętajmy, aby nie przechodzić obojętnie obok osób, które potrzebują naszej pomocy, szczególnie w te wyjątkowo mroźne dni.

Zimowa aura i minusowe temperatury są ogromnym zagrożeniem dla życia i zdrowia  samotnych, bezdomnych osób. Wiedząc o takim zagrożeniu piotrkowscy policjanci codziennie sprawdzają miejsca,  gdzie takie osoby mogą przebywać.

16 stycznia 2017 roku około godziny 14.00 policjanci podczas codziennych zadań sprawdzali także pustostany. Na terenie jednej  z posesji we Włodzimierzowie funkcjonariusze odnaleźli 66-letniego mężczyznę, przebywającego w opuszczonym domu, bez ogrzewania, z zawalającym się dachem. Mężczyzna leżał na łóżku, przykryty kołdrą. Był zziębnięty i głodny. Mundurowi natychmiast podjęli decyzję o przewiezieniu mężczyzny do piotrkowskiej noclegowni, gdzie otrzymał ciepły posiłek i mógł się ogrzać.

Już dwie godziny później policjanci uzyskali informację o osobie potrzebującej pomocy, siedzącej na ławce w centrum Sulejowa. Okazało się, że mężczyzna był zmarznięty i nie miał się gdzie podziać. Stróże prawa szybko ustalili miejsce zamieszkania rodziny 68-latka. Okazało się, że siostrzenica nie odmówiła pomocy wujkowi. Mężczyzna znalazł schronienie.

Policjanci przypominają: niskie temperatury to wyjątkowo trudny okres dla  bezdomnych, starszych, często chorych, samotnie mieszkających osób. Pamiętajmy, że nie możemy obojętnie przechodzić obok tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Policjanci liczą na pomoc z Państwa strony. Jeden telefon na Policje lub Pogotowie Ratunkowe może uratować osobę przed zamarznięciem.