"Jabłko czy cytryna" policyjna akcja - Informacje - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

"Jabłko czy cytryna" policyjna akcja

Jabłko w nagrodę a cytryna dla kierowcy, który nie przestrzegał przepisów ruchu drogowego. Taką akcję przeprowadzili piotrkowscy policjanci wspólnie z uczniami. Podczas prowadzonych działań, dzieci wręczyły kierującym 4 jabłka i 12 cytryn.

16 grudnia 2016 r. piotrkowscy policjanci wspólnie z WORD- em i uczniami Szkoły Podstawowej w Bujnach gm. Wola Krzysztoporska  prowadzili działania „Jabłko czy cytryna”. Funkcjonariusze z drogówki sprawdzali czy kierowcy nie łamią przepisów ruchu drogowego w rejonie miejscowej szkoły. Czwartoklasiści dzielnie im pomagali.  W trakcie kontroli dzieci nagradzały jabłkiem tych kierowców, którzy jechali zgodnie z  przepisami. Natomiast kierowców, do których mieli zastrzeżenia częstowali cytryną. Podczas akcji wyjątkowo tylko dzisiaj zamiast mandatu kierujący mógł mieć kwaśną minę.
Podczas prowadzonych działań uczniowie wręczyli 4 jabłka i 12 cytryn. Kierujący byli zaskoczeni nietypową kontrolą ale z uśmiechem na twarzy przyjmowali plastry kwaśnego owocu i ….obiecali poprawę. Dzieci na tę okoliczność na dużych kolorowych kartonach wypisały hasła, które  przypominały kierującym o jeździe zgodnej z zasadami bezpieczeństwa na drodze.