Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotykom mówię nie- bo kocham życie!

Narkotyki, dopalacze, środki zastępcze…, wszystkie prowadzą do uzależnienia, mówiła na dzisiejszej prelekcji policjantka z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Funkcjonariuszka przybliżyła gimnazjalistom aspekt prawny przestępstw narkotykowych, w tym wymiar kar za posiadanie, udzielanie, nakłanianie, wprowadzanie do obrotu, przetwarzanie, wytwarzanie i handel narkotykami.

30 listopada 2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury, w ramach programu „Bezpieczne Miasto 2016” przedstawiciele Policji i Urzędu Miasta spotkali się z uczniami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  na prelekcji „Narkotykom mówię nie- bo kocham życie”. Przedmiotowe szkolenie przeprowadzili także psychologowie, certyfikowani specjaliści psychoterapii uzależnień specjalistów Fundacji Vis Salutis w Łodzi- Edyta Jagielska i Arkadiusz Bazelak.
Bardzo dobry wstęp do dyskusji stanowiło wystąpienie specjalistów fundacji. Młodzi ludzie mogli z „pierwszej ręki” dowiedzieć się o mechanizmach i czynnikach doprowadzających do uzależnienia. Powiedzieli o sposobie oddziaływania na ośrodkowy układ nerwowy i skutki zdrowotne wynikające z odurzania się oraz o pierwszych symptomach uzależniania i przebiegu procesu od inicjacji do fazy przymusu zażywania. Natomiast policjantka sierż. szt. Katarzyna Dębińska omówiła rodzaje substancji odurzających z uwzględnieniem podziału na pochodzenia naturalnego i powstałe w wyniku syntezy chemicznej. Poinformowała o odpowiedzialności karnej z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Spotkanie zakończono ważnym zdaniem. Nie bądźmy obojętnymi!, kiedy wiemy że ktoś z naszego otoczenia sięga po tego rodzaju środki.