O bezpieczeństwie z najmłodszymi - Informacje - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie z najmłodszymi

Dbając o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego piotrkowscy funkcjonariusze zorganizowali kolejne spotkanie z uczniami placówek oświatowych.

Tym razem policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z uczniami Szkoły Podstawowej w Parzniewicach. Policjanci podczas spotkania uczyli dzieci m.in. jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Rozmawiali także o sytuacjach niebezpiecznych wskazując prawidłowe zachowania.

Spotkania z dziećmi  to kolejny element mający niewątpliwie realny wpływ na bezpieczeństwo na drogach, jak również na kształtowanie odpowiednich postaw społecznych wśród najmłodszych. Podczas spotkań z uczniami funkcjonariusze omawiali podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz radzili jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Dzieci najpierw dowiedziały się jak należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i poznały kilka podstawowych znaków drogowych. Policjanci prowadzący spotkanie podczas rozmowy zwracali także uwagę na rolę, jaką spełniają elementy odblaskowe w aspekcie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Na zakończenie spotkania milusińscy otrzymali kamizelki odblaskowe zakupione przez Starostę Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim.