Pierwsze zimowe dni na drodze - Informacje - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsze zimowe dni na drodze

Trwające od rana opady śniegu dały się we znaki mieszkańcom i kierowcom. Na drogach Piotrkowa i powiatu panowały trudne warunki. Temperatura spadła, na drogach pojawiły się lód i śnieg. Wystarczyła zmiana pogody, by doszło w krótkim czasie do 5 kolizji i 2 wypadków.

28 listopada 2016 r. około godziny 10.10 na ulicy Rakowskiej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Tomaszowską miał miejsce wypadek drogowy. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że  kierujący pojazdem daewoo nexia jadąc ulicą Rakowską w kierunku centrum Piotrkowa najprawdopodobniej nie dostosował jazdy do warunków drogowo- atmosferycznych w wyniku czego utracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w jadące swoim pasem ciężarowe auto man z naczepą a następnie odbił się i uderzył w audi A3. 55- letni kierowca mana i 37- letnia kobieta kierująca audi byli trzeźwi. Stan trzeźwości kierowcy daewoo będzie znany po wykonaniu badań krwi.
Do kolejnego wypadku, w wyniku którego zderzyły się dwa pojazdy doszło dwie godziny później na 328 km „krajowej ósemki” w kierunku na Warszawę. Poszkodowana została jedna osoba. Ponadto policjanci odnotowali 5 kolizji drogowych na terenie naszego miasta i powiatu piotrkowskiego. Piotrkowscy policjanci prowadzą w tych sprawach postępowanie wyjaśniające, ustalając przyczyny i dokładny przebieg zdarzeń oraz stopień zawinienia kierujących.

Jednym z powodów zdarzeń drogowych były opady śniegu, ale w szczególności niezachowanie przez kierowców należytej ostrożności i dostosowania prędkości do warunków ruchu na mokrej lub zaśnieżonej nawierzchni.
Aby zima nie była dla kierowcy zaskoczeniem, należy wcześniej się do niej przygotować: wymienić opony, sprawdzić oświetlenie pojazdu, akumulator i płyny. Jak podkreślają funkcjonariusze drogówki, odpowiednie przygotowanie auta połączone z rozsądną jazdą gwarantuje, że podczas zimy nie spotka nas żadna nieprzyjemna niespodzianka na drodze.