STOP PIJANYM KIEROWCOM - Informacje - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

STOP PIJANYM KIEROWCOM

Akcja profilaktyczna policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim oraz piotrkowskich policjantów to bardzo ważne przedsięwzięcie, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników polskich dróg.

21 listopada 2016 roku łódzcy policjanci wspólnie z kolegami piotrkowskiej policji i WORD- em przeprowadzili dla licealistów prelekcję „Stop Pijanym Kierowcom” aby przypomnieć uczniom jak ważne jest to aby nie wsiadać za kierownicę samochodu po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu. Prelegenci przytoczyli przykłady lekkomyślności i nieodpowiedzialności takich kierowców. Mundurowi dawali przykłady z codziennej służby. Ostro reagują na każdy sygnał świadczący o tym, że ulicami i drogami porusza się kierowca, czy rowerzysta po alkoholu. Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” w takim stanie wykazują się brakiem rozsądku i troski o życie swoje i innych. Dla takich kierowców i rowerzystów nie ma miejsca na naszych drogach mówią policjanci i z całą surowością walczą z nietrzeźwymi kierowcami i rowerzystami. Nie ma dla nich żadnego pobłażania.
Aby przekonać się, jakie niebezpieczeństwo stanowią nietrzeźwi kierujący, policjanci odnieśli się do statystyk. Wystarczy je uważnie prześledzić aby wyciągnąć wnioski, że każda ilość alkoholu zaburza zdolność prawidłowej oceny szybkości lub odległości na drodze.
Policjanci powiedzieli też o prowadzeniu wyrywkowych kontroli na głównych trasach i to, że nie zaskakują już kierowców. Im więcej kontroli, tym mniej pijanych „za kółkiem” a badanie trzeźwości trwa zaledwie krótką chwilę.
Wczorajsze spotkanie z młodzieżą z pewnością uzmysłowiło wszystkim słuchaczom jak ważna jest przestroga PIŁEŚ!- NIE JEDŹ!