Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wojewódzki finał Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa

18 listopada 2016 roku w Hali MOSiR przy ul. Małachowskiego 7 w Łodzi odbyła się XI edycja wojewódzkiego finału konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie w ramach programu prewencyjnego „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Konkurs adresowany jest do uczniów drugich klas szkół podstawowych całego województwa łódzkiego i uczestniczą w nim pary zawodników złożone z dziewczynki i chłopca, którzy reprezentują swoją szkołę.

Dzieci uczestniczą w eliminacjach szkolnych, powiatowych i ostatecznie w etapie wojewódzkim. Podczas zawodów uczniowie wykazali się ponadprzeciętną sprawnością fizyczną pokonując tor przeszkód przygotowany na wzór tego, jaki muszą pokonać kandydaci do Policji. Następnie odpowiadali na 15 pytań z wiedzy ogólnej o bezpieczeństwie.
 W organizowanym przedsięwzięciu wzięły udział najlepsze pary zawodników z 22 powiatów (44 osoby) - zwycięzcy eliminacji powiatowych, którzy przyjechali do Łodzi wraz z opiekunami. W tegorocznych zawodach uczniowie ze  Szkoły Podstawowej nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim zajęli III miejsce. Na podium stanęli: Matylda Kiełbasa i Kajetan Inowłodzki.  
Zwycięscy odebrali nagrody z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Dariusza Walichnowskiego, Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi insp. Pawła Karolaka, wicemarszałek Jolanty Zemby-Gzik, zastępcy dyrektora Kuratorium Oświaty w Łodzi Haliny Cyrulskiej, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego: Zbigniewa Kręcisza oraz Zbigniewa Osicińskiego, a także przedstawicieli Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej IPA. 
Podczas tej wyjątkowej imprezy przeprowadzono również, cieszący się z każdym rokiem coraz większym zainteresowaniem, konkurs „Super Kibice” - na najlepiej kibicującą drużynę. Podczas tej konkurencji dzieci prezentowały specjalnie na tą okazję przygotowane stroje, przyśpiewki, tańce, transparenty z hasłami bezpiecznego kibicowania. Dzięki tej gorącej rywalizacji kształtowały w sobie właściwe postawy zasad fair play. Kibicująca drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim oprócz zasad bezpiecznego kibicowania przypominała także o zasadach bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Każde dziecko miało na sobie odblaskową kamizelkę zakupioną przez Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, dzięki której najmłodsi są lepiej widoczni na drodze, zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym.

Podczas finału PAB odbył się również mecz towarzyski pomiędzy reprezentacją Policji, a żołnierzami 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Po remisie 4:4 , minimalnie lepsi okazali się żołnierze, którzy zwyciężyli pokonując policjantów w rzutach karnych.