Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

"Trzeźwy poranek"- wśród 1123 skontrolowanych, jeden po użyciu a drugi kierowca nietrzeźwy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Piotrkowie Trybunalskim prowadzili dwudniowe działania w ramach akcji „Trzeźwy poranek” na ul. Rakowskiej, Logistycznej i na Krakowskim Przedmieściu.

Podczas prowadzonej w dniach 26 i 27 października 2016 r. policyjnej akcji, wśród 1123 skontrolowanych, dwie osoby złamały prawo. 43- letni mieszkaniec powiatu kierował citroenem saxo mając w organizmie 0,8 promila alkoholu. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy. Również dużą nieodpowiedzialnością wykazał się 40- letni piotrkowianin, który kierował autobusem mercedes sprinter. 40- latek wpadł podczas prowadzonej kontroli na Krakowskim Przedmieściu. Mężczyzna przewoził 15 pasażerów. Wykonane przez policjantów badanie potwierdziło, że był po użyciu alkoholu- miał 0,42 promila. Piotrkowianin odpowie za wykroczenie przed sądem.  Mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnym kierowcom prawa jazdy.

Przypominamy, że celem prowadzonych cyklicznie  „Trzeźwych poranków” jest eliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Policjanci nie odpuszczają. W wybranych dniach tygodnia, we wczesnych godzinach rannych przeprowadzają na terenie Piotrkowa i powiatu zmasowane kontrole trzeźwości kierowców.

Pomimo ciągłych apeli o rozwagę i nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu czy też narkotyków, wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy.
Eliminowanie z ruchu pijanych użytkowników dróg jest ważnym elementem policyjnej troski o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci błyskawicznie reagują także na każdą informację od innych uczestników ruchu drogowego. Wszystko po to, aby na drogach nie dochodziło do tragedii spowodowanych przez nieodpowiedzialnych kierowców.