BUS UDERZYŁ W TIRA - Informacje - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

BUS UDERZYŁ W TIRA

21 października we wczesnych godzinach rannych około 4.30 na drodze ekspresowej S8 na 329,7 km doszło do zdarzenia drogowego. Kierowca mercedesa najprawdopodobniej zasnął.

60- letni mieszkaniec województwa zachodnio- pomorskiego kierujący busem mercedes sprinter jadąc w kierunku Wrocławia najprawdopodobniej w wyniku zaśnięcia najechał na tył poprzedzającego pojazdu ciężarowego Iveco, który jechał w tym samym kierunku. W wyniku zdarzenia kierowca mercedesa oraz 44- letni kierowca Iveco i jego 30- letni pasażer zostali przewiezieni do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Policjanci z piotrkowskiej komendy policji wyjaśniają dokładne okoliczności zaistniałego zdarzenia drogowego.  

Jedną z wielu, ale bardzo niebezpieczną, przyczyną wypadków na drogach jest zmęczenie lub zaśnięcie kierującego pojazdem. Kierowco do samochodu wsiadaj wypoczęty i skoncentrowany!!
Zmienna pogoda często bywa przyczyną złego samopoczucia i ogólnego zmęczenia organizmu co niekorzystnie wpływa na dobrą formę kierowców, którzy często jeżdżą rozkojarzeni, a ich reakcje są opóźnione. Skutkami mogą być kolizje, stłuczki, a nawet poważne wypadki drogowe.
Policja apeluje, aby kierujący pojazdami zwracali szczególną uwagę na zasadę ograniczonego zaufania. Przed wyjechaniem w trasę, dobrze jest przewietrzyć wnętrze samochodu przez kilka minut, szczególnie, gdy czeka nas długa jazda. Skoncentrowany, wypoczęty i skupiony na prowadzeniu kierowca to podstawa bezpiecznej jazdy autem.

  • policjanci zabezpieczaja miejsce zdarzenia
  • uszkodzony w wyniku uderzenia mercedes