WYPADEK W JAKSONKU - Informacje - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

WYPADEK W JAKSONKU

20 października 2016 roku około godziny 21.40 na drodze krajowej 94 doszło do wypadku drogowego. Kierowca volkswagena był nietrzeźwy.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 21- letni mieszkaniec powiatu kierujący osobowym volkswagenem jadąc od strony miejscowości Olimpów w kierunku drogi krajowej 74 nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych, utracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. 16- letnia pasażerka została przewieziona do szpitala w Bełchatowie. Policjanci skontrolowali stan trzeźwości kierowcy. Wykonane badanie potwierdziło, że mężczyzna kierujący volkswagenem miał ponad promil alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na okres nie mniej niz 3 lata.

Pomimo ciągłych apeli o rozwagę, odpowiedzialność i nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu czy też narkotyków, wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy.   
Eliminowanie z ruchu pijanych użytkowników dróg jest ważnym elementem policyjnej troski o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Stąd każde podejrzane zachowanie kierowców, czy rowerzystów jest natychmiast sprawdzane przez funkcjonariuszy. Policjanci błyskawicznie reagują także na każdą informację od innych uczestników ruchu drogowego. Wszystko po to, aby na drogach nie dochodziło do tragedii spowodowanych przez nieodpowiedzialnych kierowców.

 

 

  • policjanci prowadza ogledziny na miejscu zdarzenia