Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek na ulicy Miast Partnerskich

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w Piotrkowie Trybunalskim. 77- letni kierowca forda mondeo nie żyje. Zginął pod kołami ciężarowego pojazdu. Pasażerka forda i kierujący ciężarowym renault z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 12 października 2016 roku około godziny 17.00 na ulicy Miast Partnerskich. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 77- letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego kierujący fordem mondeo jadąc od strony ulicy Wolborskiej obwodnicą w kierunku ronda Bugaj z niewyjaśnionych przyczyn zatrzymał się na prawym pasie ruchu. Kiedy opuścił swój samochód został uderzony przez nadjeżdżające w tym samym kierunku ciężarowe renault z naczepą. 77- latek poniósł śmierć na miejscu. 72- letnia pasażerka forda i 38- letni kierowca ciężarowego pojazdu trafili do szpitala. Kierujący ciężarowym renault był trzeźwy. Funkcjonariusze wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia.
   
Jesień to jedna z gorszych pór roku, która nakłania kierujących do zachowania szczególnej ostrożności na drodze. Wcześnie zapadający zmrok, częste mgły i opady deszczu to wyjątkowo niekorzystna aura, a spadające liście z drzew leżące na drodze to kolejna pułapka. Na takiej nawierzchni bardzo łatwo wpaść w poślizg. Wówczas droga hamowania znacznie się wydłuża. Kierujący pojazdami powinni zachować szczególną ostrożność. Rozsądek i przewidywanie kierowców ma ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo.
Policjanci przypominają aby przez sezonem jesiennym sprawdzić wycieraczki i jeżeli zachodzi potrzeba należy wymienić na nowe. Nie zapominajmy też o uzupełnieniu zapasu płynu do spryskiwaczy.