Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowco!-uważaj na drodze, bądź przewidujący

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim wyjaśniają dokładne okoliczności zaistniałych zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

26 września około godziny 2.40 na ulicy Wojska Polskiego w Piotrkowie Trybunalskim doszło do wypadku drogowego. 22- letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego jadąc samochodem mazda 121 w kierunku miejscowości Grabica nie zastosował się do znaku B-1. Kierujący wjechał z dużą prędkością na teren przebudowy drogi gdzie najechał na nasyp ziemny a następnie uderzył w studzienkę kanalizacyjną w wyniku czego pojazd przewrócił się na bok. 22- latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Przeprowadzone przez policjantów badanie na trzeźwość wskazało, że kierujący był po użyciu alkoholu.   
Tego samego dnia około godziny 6.50 na drodze wojewódzkiej nr 742 mundurowi zabezpieczali kolejny wypadek. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 18- letni mężczyzna kierujący oplem astra jadąc od strony miejscowości Stobnica w kierunku Łęczna na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył w drzewo. 18- letnia pasażerka i kierowca zostali przewiezieni do szpitala. 18- latkowie byli trzeźwi.