Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Miniony weekend zakończył się trzema wypadkami drogowymi

We wszystkich przypadkach osobami poszkodowanymi byli niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Brawura kierujących motocyklami miała wpływ na doznane obrażenia ciała.

Do pierwszego zdarzenia doszło 28 sierpnia 2016 r. około godziny 13.30 w miejscowości Modrzewek gm. Wolbórz. Wówczas 50- letni mieszkaniec powiatu kierujący motocyklem suzuki w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem, przewrócił się a następnie uderzył w tył poprzedzającego auta. Motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala.
W tym samym czasie do wypadku doszło w miejscowości Sulejów na ulicy Opoczyńskiej. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 34- letni piotrkowianin kierujący pojazdem ford mondeo potrącił 43- letniego pieszego idącego po wyznaczonym przejściu. Wykonane przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało, że pieszy miał pół promila alkoholu w organizmie. 43- letni sulejowianin z obrażeniami trafił do szpitala.
Godzinę później około 14.35 na odcinku drogi Lubiaszów- Golesze gm. Wolbórz policjanci odnotowali kolejne zdarzenie gdzie 62- letni motocyklista kierujący KAWASAKI również w wyniku nadmiernej prędkości na łuku drogi utracił panowanie nad jednośladem i wjechał do rowu. Poszkodowany pozostał w szpitalu.
Piotrkowscy policjanci prowadzą czynności wyjaśniające dokładne okoliczności zaistniałych zdarzeń drogowych.
Stróże prawa apelują do kierujących jednośladami jak i pieszych uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i rozwagi na drodze!