Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowco dostosuj prędkość do warunków na drodze

Kierowco bądź ostrożny i przewiduj! Pora letnia to konieczność przygotowania się na duże ilości promieni słonecznych. Wielu o tym zapomina. Kierowca oślepiony słońcem może spowodować niebezpieczne sytuacje na drodze. Ma bardziej ograniczone pole widzenia i znacznie mniejszy komfort jazdy. Kierowco! do pojazdu wsiadaj zawsze wypoczęty.

16.08.2016 r. około godziny 9.45 w miejscowości Rokszyce doszło do zdarzenia drogowego na terenie magazynów. Wówczas kierowca pojazdu ciężarowego iveco nie zachował należytej ostrożności podczas otwierania drzwi. Z ustaleń policjantów wynika, że w tym czasie ruszał pojazd zaparkowany obok. W wyniku zaistniałej sytuacji 26- letni kierowca ciężarowego iveco znalazł się pomiędzy drzwiami swojego pojazdu a naczepą ciągnika siodłowego scania, którym kierował 38- letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego. 26- letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego z obrażeniami ciała trafiło do szpitala gdzie pozostał na oddziale chirurgii.
Tego samego dnia około godziny 16.15 miało miejsce kolejne zdarzenia na ulicy Michałowskiej. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że 55- letni mężczyzna  kierujący samochodem osobowym peugeot na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia z kierowcą toyoty rav4, który jechał w przeciwnym kierunku. Po udzieleniu pomocy ambulatoryjnej kierujący pojazami zostali zwolnieni do domu.
W obydwu przypadkach uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi.