Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste obchody Święta Policji w Piotrkowie Trybunalskim

21 lipca 2020 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się Uroczystość Święta Policji. Ze względu na sytuację związaną z epidemią koronawirusa, tegoroczne święto było obchodzone skromniej niż w latach ubiegłych. Była to jednak okazja aby awansować policjantów na wyższe stopnie, a także podziękować policjantom i pracownikom Policji za ich służbę i zaangażowanie.

Obchody Święta Policji w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowano we wtorek 21 lipca 2020 r. Punktualnie o godzinie 10:00 w auli jednostki rozpoczęła się uroczysta zbiórka. Ze względu na panującą pandemię w uroczystości wzięła udział mniejsza, niż w latach ubiegłych liczba gości oraz wyróżnionych policjantów i pracowników Policji. Władze samorządowe reprezentowali: Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak oraz Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak. Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim mł. insp. Krzysztof Mikułowski podczas swojego przemówienia podziękował funkcjonariuszom za pełnienie służby w tak trudnym okresie jakim jest czas pandemii. Podziękował również pracownikom cywilnym za rzetelne wykonywanie swojej pracy. Szef piotrkowskiej policji zaznaczył, również że pomimo trudnej sytuacji, gdzie policjanci mają nałożone nowe obowiązki, rzetelnie pełnią służbę i niosą pomoc potrzebującym. Następnie Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim wręczył podległym funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Po wręczeniu awansów głos zabrał Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak, który podkreślił jak ważne jest bezpieczeństwo na ulicach miasta. Podziękował funkcjonariuszom za trud i zaangażowanie w służbie oraz wypełnianie swoich obowiązków. Następnie głos zabrał Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak. Przedstawiciel samorządu pogratulował wszystkim mianowanym. Podziękował za rzetelne pełnienie służby i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu. Pan Starosta korzystając z okazji uroczystej zbiórki, na ręce komendanta przekazał również prezenty dla funkcjonariuszy pełniących służbę w postaci bidonów na napoje.

W tym roku z okazji Święta Policji 64 policjantów piotrkowskiej komendy zostało mianowanych na wyższy stopień policyjny: 2 funkcjonariuszy otrzymało awans na stopień  komisarza, 2 funkcjonariuszy otrzymało awans na stopień aspiranta sztabowego, 5 policjantów otrzymało awans na stopień starszego aspiranta, aspirantami mianowano 4 funkcjonariuszy, 2 funkcjonariuszy mianowanych na stopień młodszego aspiranta, na stopień sierżanta sztabowego awansowało 4 policjantów, 10 funkcjonariuszy mianowano na stopień starszego sierżanta, 10 funkcjonariuszy mianowano na stopień sierżanta oraz 25 policjantów na stopień starszego posterunkowego.

 

  • awansowani policjanci
  • komendant wręczający akt mianowania
  • Prezydent Miasta podczas przemówienia
  • Starosta Powiatu Piotrkowskiego podczas przemówienia
  • Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim z prezentem przekazanym od starostwa
  • Komendant Miejski Policji trzymający bidon przekazany przez Starostwo Powiatowe