Wypadek w Majkowie Małym - Informacje - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek w Majkowie Małym

Kierowco do samochodu wsiadaj wypoczęty i skoncentrowany!

29 czerwca około godziny 18.30 w miejscowości Majków Mały gm. Grabica 393,5 km doszło do wypadku drogowego. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 29- letni mieszkaniec powiatu kierujący samochodem renault clio z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, przeciął go i tracąc panowanie nad pojazdem wjechał do rowu gdzie uderzył w przepust wodny a następnie dachował. 29- latek doznał wstrząśnienia mózgu i licznych obrażeń ciała- pozostał w szpitalu. Kierowca był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności zaistniałego zdarzenia drogowego.
Uwaga na upały, które mogą być przyczyną złego samopoczucia i ogólnego zmęczenia organizmu. Wysokie temperatury wpływają także niekorzystnie na sytuację panującą na drogach. Kierowcy często jeżdżą rozkojarzeni, a ich reakcje są opóźnione. Czego skutkami mogą być kolizje, stłuczki, a nawet poważne wypadki drogowe.
Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę bez względu na to jaką rolę pełnimy na drodze. Przy dużych prędkościach, chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie. Mało sprzyjające bezpiecznej jeździe, zmienne warunki atmosferyczne powodują, że powinniśmy zwrócić większą uwagę na dostosowanie naszej jazdy do tych warunków a nie jedynie trzymać się maksymalnej granicy ograniczenia prędkości.

Propagowane hasło „Prowadź bezpiecznie” daje do myślenia zanim naciśnie się pedał gazu.