Potrącenie rowerzysty - Informacje - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie rowerzysty

Wypadek z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego na DW012

28 czerwca 2016 r. około godziny 17.00 na drodze DW012 między miejscowością Szydłów  a Piotrkowem Trybunalskim na 392,7 km doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 31- letni mieszkaniec powiatu kierujący samochodem MAN LGL jadąc w kierunku Piotrkowa podczas wykonywania manewru wyprzedzania nie zachował bezpiecznej odległości, w wyniku czego potrącił 76 letniego rowerzystę. Starszy pan z urazem głowy trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zaistniałego wypadku. Kierowca ciężarowego auta był trzeźwy a stan trzeźwości rowerzysty będzie znany po przeprowadzonych badaniach krwi.

Sezon rowerowy można uznać za rozpoczęty. Na wielu polskich drogach pojawili się fani jednośladów. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
Plusowe temperatury, sucha nawierzchnia i coraz dłuższy dzień to dla rowerzystów i motocyklistów wyraźna oznaka, że już czas na przesiadkę z samochodu na dwa kółka. Niestety jak pokazują  wydarzenia niektórych z nich ponosi wyobraźnia, a raczej jej brak.

Kierowco! nie przekraczaj prędkości, nie wymuszaj pierwszeństwa, wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców; zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze.