Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

W służbie są 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu

Oddziały Prewencji Policji dbają o ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego w czasie trwania lokalnych zgromadzeń, imprez masowych i niemasowych. Kluczowym czynnikiem gwarantującym prawidłową realizację zadań OPP jest duże doświadczenie, determinacja i silna psychika. Specyfika służby w Oddziałach Prewencji Policji oraz zakres realizowanych zadań wymaga od funkcjonariuszy dużego zaangażowania i nieustannego podnoszenia swoich kwalifikacji.

Policjanci z OPP w Łodzi od kilku już lat są angażowani do służb patrolowych na terenie Piotrkowa Trybunalskiego oraz miejscowości naszego powiatu- (Sulejów, Moszczenica, Wolbórz, Rozprza, Wola Krzysztoporska i Gorzkowice). Patrole Oddziału Prewencji Policji na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim to między innymi nasza reakcja na wnioski płynące od społeczności lokalnej, składane w czasie konsultacji społecznych, debat i innych spotkań. To reakcja na potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego (np. targowisko miejskie w Piotrkowie i targowisko w Sulejowie), a także konieczność zabezpieczenia szeregu imprez odbywających się na podległym terenie np. Juwenalia 2016. Od kilku tygodni są  obecni podczas organizowanych dni Rozprzy, Woli Krzystoporskiej czy Gorzkowic. Wszystko po to, aby stać na straży ładu i porządku publicznego.
Patrole OPP to przede wszystkim patrole piesze, stanowiące element systemu zabezpieczenia podległego terenu przez służby mundurowe, które wspólnie z policjantami wykorzystującymi pojazdy służbowe oraz rowery, podnoszą poziom bezpieczeństwa.  

W związku ze zbliżającymi się ogólnopolskimi wydarzeniami o charakterze masowym funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Łodzi wspólnie z policjantami piotrkowskiej jednostki będą zabezpieczać szczyt NATO i Światowe Dni Młodzieży.


 

 

 

 

  • Policjanci OPP w służbie
  • Policjanci OPP w służbie 1
  • Policjanci OPP w służbie 2
  • Policjanci OPP w słuzbie 3
  • Policjanci OPP w służbie 4
  • Policjanci OPP w służbie 5