Tragiczny wypadek na drodze W716 - Informacje - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek na drodze W716

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego zdarzenia drogowego, do którego doszło 13 listopada 2018 roku, około godziny 5.30 na drodze wojewódzkiej nr 716 między Wolą Moszczenicką a Rakowem.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że od Moszczenicy w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego jechały trzy samochody osobowe: opel corsa, seat cordoba oraz nissan qashqai. Na drodze niespodziewanie pojawił się jeleń. Kierujący dwóch pierwszych pojazdów w zderzeniu z dzikim zwierzęciem nie odnieśli obrażeń. Niestety kobieta kierująca nissanem straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi i uderzyła w przydrożne drzewo. W wyniku poniesionych obrażeń 46-latka poniosła śmierć na miejscu.

Od stycznia 2018 roku, tylko na tym odcinku drogi doszło do 1 wypadku drogowego i 9 kolizji z udziałem dzikich zwierząt.

Kierowco uważaj na dzikie zwierzęta na drodze!

Kierujący pojazdami dużą część tras pokonują nocą, a wówczas istnieje większe ryzyko, że na jezdnię niespodziewanie wyjdzie dzikie zwierzę. Niektóre z takich sytuacji mogą zakończyć się tragicznie.

Aura jesienno - zimowa sprzyja takim zdarzeniom.

Policjanci przypominają, jak zachować się gdy na drodze napotkamy dzikie zwierzę. Musimy zachować ostrożność. Możemy spróbować mignąć światłami i użyć sygnału dźwiękowego. Nie próbujmy jednak na siłę wyprzedzać zwierzęcia. Odczekajmy, aby „nieproszony gość” przemieścił się na drugą stronę lub oddalił się w głąb lasu. Nawet jeżeli zwierzę jest kilka metrów od jezdni, to zawsze istnieje ryzyko, że niespodziewanie wbiegnie pod koła.

W przypadku potrącenia, zawsze należy wezwać policję. Czasami także udaje się uratować zwierzę i dobrze, żeby zajęli się nim profesjonaliści. W takich przypadkach również należy zachować ostrożność i rozwagę.

Aby uniknąć nieprzyjemnego zderzenia, policjanci radzą, aby w godzinach wieczornych i nocnych w okolicach leśnych zachować szczególną ostrożność. Nie lekceważmy znaku drogowego (Znak A-18b Uwaga dzikie zwierzęta – ostrzega kierowcę, że ryzyko wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na drogę jest większe niż w innych miejscach),  „Uwaga na dzikie zwierzęta”. Są one ustawiane w miejscach, gdzie to zagrożenie często występuje.