Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Koniec Akcji Znicz 2018 na terenie miasta i powiatu piotrkowskiego

W tym roku akcja ZNICZ 2018 trwała 5 dni ( od 31 października do 4 listopada ). W tym czasie zauważalny był zwiększony ruch w rejonie cmentarzy jak i na drogach tranzytowych.

W ciągu pięciu dób na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim doszło do 4 wypadków, w których śmierć poniosła 1 osoba, obrażenia odniosły 3 osoby. Mimo licznych apeli, policjanci musieli interweniować wobec nietrzeźwych kierujących, eliminując z ruchu 3 takie osoby. Odnotowano 41 kolizji. W porównaniu do danych zeszłorocznej akcji Znicz bilans zdarzeń drogowych był podobny. Doszło wtedy do 5 wypadków, w tym jeden ze skutkiem śmiertelnym, rannych zostało 7 osób, wyeliminowano z ruchu 5 nietrzeźwych kierujących, odnotowano 51 kolizji.

Podczas trwania akcji ZNICZ 2018 2 listopada około godziny 18.00 na drodze wojewódzkiej 473 na wysokości Kamocina doszło do tragicznego wypadku. Ze wstępnych informacji policjantów wynika, że 30-letni mężczyzna kierujący samochodem daewoo lanos, potrącił 60 – letniego mieszkańca powiatu piotrkowskiego. W wyniku poniesionych obrażeń 60-latek poniósł śmierć na miejscu. Decyzją Prokuratora ciało denata zabezpieczono w prosektorium. Kierowca daewoo był trzeźwy.