Dawid, to dla Ciebie - Informacje - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dawid, to dla Ciebie

Temu, kto jeszcze nie słyszał o Małym Bohaterze należy się przybliżenie historii, która miała miejsce 25 września 2018 roku w Dąbrówce, gmina Aleksandrów. Najważniejszą rolę odegrał w niej 12-letni Dawid, który uratował swoją rodzinę z pożaru.

Ogień pojawił się w nagle i w krótkim czasie objął swoim działaniem większą część domu rodzinnego Dawida, uniemożliwiając domownikom wydostanie się z centrum żywiołu. Jego mama, młodsza siostrzyczka i ciocia były przerażone. Chłopiec zachował się bardzo dzielnie. Wybił szybę, nie zważając na to, że kaleczy przy tym rączki. Wyniósł siostrę przez okno, a potem pomógł reszcie wydostać się z płonących pomieszczeń. Dom spłonął doszczętnie. Rodzina Dawida została bez dachu nad głową i straciła cały swój dorobek. Dzięki małemu bohaterowi nie stracili tego co najważniejsze- życie.

Ta historia na tym się nie kończy. Był ból i strach, bo Dawid trafił z poważnymi obrażeniami rąk do szpitala. Najgorsze już za nim. Dzisiaj, przed szkołą podstawową w Aleksandrowie piotrkowscy policjanci spełnili jedno z największych marzeń Dawidka. Mile zaskoczony chłopiec miał możliwość przejechać się policyjnym radiowozem. Rodzinie Dawida przekazano najpotrzebniejsze rzeczy codziennego użytku, zebrane dzięki wielkim sercom policjantów. Rodzicom, jeszcze raz gratulujemy tak dzielnego syna.