Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Odblaski dla mieszkańców gminy Sulejów w trosce o ich bezpieczeństwo

W minioną niedzielę mundurowi piotrkowskiej komendy spotkali się z mieszkańcami Białej i okolic.

7 października 2018 roku kaplicę w Białej odwiedzili mieszkańcy okolicy by uczestniczyć we mszy świętej a po niej wysłuchać słów Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Komendant kolejny już raz przypominał jak ważne jest prawidłowe zachowanie niechronionych uczestników dróg.

Elementy odblaskowe bez względu na formę lub kolor zwiększają szansę pieszego na uniknięcie potrącenia. Po zmroku, piesi ubrani w ciemny strój są zauważani przez kierującego pojazdem z odległości około kilkudziesięciu metrów. W skrajnych przypadkach piesi mogą być zauważeni tuż przed pojazdem, co uniemożliwia pożądaną reakcję kierującego.Natomiast mając na sobie elementy odblaskowe, stają się widoczni nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.
Pamiętajmy, że prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w taki sposób, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obydwu kierunków.Mieszkańcom gminy Sulejów rozdano kamizelki odblaskowe, opaski i inne odblaskowe elementy, dzięki którym będą widoczni dla kierujących pojazdami mechanicznymi, przemieszczając się bezpiecznie.