Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Koniec wakacji 2018. Wszystkie drogi prowadzą do....szkoły

Przed nami ostatni wakacyjny weekend. Czas powrotów z wakacyjnych wypoczynków, zwiększony ruch na drogach. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli policyjnych na trasach i w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Od poniedziałku, 3 września ruszy akcja ,, Bezpieczna droga do szkoły", której działania policjanci będą realizować wokół szkół i przedszkoli.

Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. To szczególny czas dla policjantów, których jak co roku w tym okresie będzie więcej na polskich drogach. Funkcjonariusze będą prowadzili wzmożone kontrole drogowe nie tylko na głównych trasach wyjazdowych z miejscowości turystycznych, ale także w tych miejscach, które są wyjątkowo niebezpieczne. Ze szczególną uwagą będą sprawdzać między innymi czy kierowcy stosują się do znaków drogowych oraz ograniczeń prędkości, czy podróżujący będą zapięci w pasy bezpieczeństwa i oczywiście, czy osoba za kółkiem jest trzeźwa. Jak bowiem wskazują statystyki nie wszyscy kierujący biorą sobie do serca policyjne apele o trzeźwej jeździe i wsiadają do samochodu „wczorajsi” lub po kilku głębszych.W poniedziałek, po weekendzie policjanci piotrkowskiej drogówki będą sprawdzać, w ramach akcji ,, Bezpieczna droga do szkoły" czy kierujący pojazdami oraz piesi przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na prędkość kierowców, zwłaszcza w pobliżu placówek oświatowych,przy przejściach dla pieszych. Kontrolować będą też czy dzieci jako pasażerowie będą prawidłowo przewożone, czy będą miały zapięte pasy, a najmłodsze będą siedziały bezpiecznie w fotelikach. Policjanci będą przypominać o prawidłowych zachowaniach pieszym i rowerzystom.

Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy ruszą w drogę w ten ostatni wakacyjny weekend dojadą do celu bezpiecznie i zachowując rozsądek unikną niepotrzebnych zdarzeń! Apelujemy również o odpowiedzialne zachowania rodziców i opiekunów dzieci, które pozwolą pociechom bezpiecznie wrócić w szkolne ławy.