Śmiertelne potrącenie pieszego na A1 - Informacje - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne potrącenie pieszego na A1

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratura wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego. Na A1 zginął pieszy potrącony przez osobowego mercedesa.

Do zdarzenia doszło 28 sierpnia 2018 roku około godziny 21.00, na 410 kilometrze DK1 w miejscowości Wroników, gmina Wola Krzysztoporska. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący mercedesem, 57-letni mieszkaniec powiatu bialskiego, jadąc lewym pasem ruchu DK1 w kierunku Katowic potrącił przechodzącego z prawej na lewą stronę jezdni 74-letniego pieszego prowadzącego rower. Na skutek zderzenia pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierowca mercedesa był trzeźwy. Policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady oraz ustalili świadków zdarzenia. W wyniku uderzenia rower, który prowadził mężczyzna został przerzucony na jezdnię prowadzącą w kierunku Łodzi. Tam doszło, na szczęście do niegroźnych kolizji, w których uczestniczyli kierujący oplem i volkswagenem. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi.

 

Policjanci przypominają!

Piesi i rowerzyści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. W konfrontacji z samochodem nie mają żadnych szans. Wypadki z ich udziałem najczęściej kończą się tragicznie. Dlatego tak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych na odzieży oraz zachowanie szczególnej ostrożności zgodnej z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego.