Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Jutro piotrkowscy policjanci rozpoczynają służbę na wodach Zalewu Sulejowskiego

Służbę w Komisariacie Wodnym w Bronisławowie będzie pełniło czterech funkcjonariuszy. Policjanci w sezonie letnim tj. od 1 czerwca do 15 września 2016 roku będą pełnić służbę każdego dnia w godzinach 10.00- 18.00 a w razie potrzeby do godziny 22.00 (w zależności od pogody i natężenia wypoczywających). Jednym z głównych zadań funkcjonariuszy pełniących służbę na wodach Zalewu Sulejowskiego jest dbanie o bezpieczeństwo osób zarówno pływających łódkami jak i kąpiących się. Policjanci są Policjanci Policjanci są odpowiednio przeszkoleni aby stanąć za sterami łodzi. Posiadają też przeszkolenie z zakresu ratownictwa i pomocy przedmedycznej

Bezpieczny wypoczynek nad wodą:

Wypoczywając nad wodą korzystajmy tylko z kąpielisk strzeżonych.
Należy pamiętać by nie skakać do wody płytkiej oraz wody o niezbadanym dnie.
Po długim leżeniu na słońcu nie zanurzajmy się gwałtownie w wodzie – róbmy to stopniowo, aby uniknąć wstrząsu termicznego.
Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody pod wpływem alkoholu. Alkohol zaburza ocenę własnych możliwości, skłania do brawury, osłabia organizm, dodaje odwagi, która zazwyczaj kończy się tragedią.
Jeśli pod naszą opieką znajdują się dzieci, ani na chwilę nie spuszczajmy ich z oka. Małe dzieci nigdy nie powinny kąpać się same.
Gdy idziemy do wody nie prośmy o popilnowanie rzeczy przygodnie poznanych osób – takie sytuacje często kończą się ich utratą.
Jeśli korzystamy ze sprzętu wodnego, to upewnijmy się, że jest on sprawny, a przebywające na nim dzieci i osoby, które nie potrafią pływać są we właściwy sposób zabezpieczone i mają na sobie kapoki.

  • policjant na łódce na zalewie sulejowskim
  • policjanci na łódce Zalewu Sulejowskiego