,,Żółta kartka" - Informacje - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

,,Żółta kartka"

28 czerwca 2018 roku policjanci piotrkowskiej drogówki w ramach działań profilaktycznych pod nazwą ,, Żółta kartka" wraz z dziećmi ze świetlicy środowiskowej z terenu miasta przeprowadzili akcję mającą na celu przypomnienie dorosłym i dzieciom jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego dla naszego bezpieczeństwa. Zamiast mandatu kontrolowani tylko dzisiaj dostawali żółtą kartkę.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej trwają a w nawiązaniu do nich dzisiaj piotrkowska drogówka z udziałem dzieci, kontrolowała łamiących przepisy ruchu drogowego. Popełniający wykroczenia byli zaskoczeni kiedy policjant informował ich o nieprzepisowym zachowaniu a w ramach upomnienia dzieci wręczały ,,żółtą kartkę" jako ostrzeżenie. Jutro nie obędzie się bez mandatu. Do współudziału przyłączył się przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. To przedsięwzięcie ma w założeniu służyć kształtowaniu świadomego korzystania z dróg dla bezpieczeństwa swojego i innych kierujących pojazdami silnikowymi, jednośladami, a także pieszymi. I to właśnie tych ostatnich narażających sie na utratę zdrowia przy dzisiejszych działaniach nie brakło. Najczęściej popełnianym wykroczeniem było przechodzenie przez przejście na czerwonym świetle, przebieganie przez ulicę. Ujawniono też kilku rowerzystów, którzy nie poruszali się po wyznaczonej ścieżce rowerowej. W takich przypadkach dzieci wręczały ,,żółtą kartkę". Na zakończenie działań dzieci dostały elementy odblaskowe, a w trakcie zdobyły wiedzę jak zachowywać się na drodze by spędzić bezpiecznie wakacje.

Dziekujemy dzieciom za uczestnictwo a kierowcom i pieszym przypominamy, że kolejne ostrzeżenie może skończyć się mandatem.