Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Rostrzygnięte eliminacje powiatowe ,, Konkursu dla szkół średnich województwa łódzkiego o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi"

9 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim, młodzież szkół średnich z terenu miasta i powiatu przystąpiła do konkursu, zbliżonego do pierwszego etapu rekrutacji do służby w Policji.

W minioną środę uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz sprawność fizyczną , a przede wszystkim zobaczyć jak wygląda weryfikacja kandydatów do służby w Policji.Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja, w skład której wchodzili: mł. asp. Marcin Banaszek – profilaktyk piotrkowskiej jednostki, który podczas konkursu pełnił rolę przewodniczącego i głównego sędziego; Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim – podinsp. Krzysztof Mikułowski oraz opiekun placówki edukacyjnej z Wolborza wytypowany w drodze losowania. Do konkursu przystąpili uczniowie z czterech szkół. Każda drużyna składała się z czterech zawodników, dwóch dziewcząt i dwóch chłopców.

O godzinie 9.00 młodzież przystąpiła do pierwszego teoretycznego etapu. Był to test wiedzy, sprawdzający znajomość Ustawy o Policji oraz wiedzą o społeczeństwie. Test zawierał 30 pytań, czas na podanie odpowiedzi to 30 minut. Następnie drużyny przeszły do sali, w której czekał ich tor przeszkód. Zawodnicy musieli w sztafecie pokonać elementy toru nie przekraczając czasu 6 minut 24 sekund. Młodzież musiała wykazać się sprawnością fizyczną. Tor zaczynał się pozycją leżącą na materacu. Czas mierzono od momentu podniesienia się i pokonania slalomu między pachołkami, kolejny element to przewrót w przód i w tył, rzut piłką lekarską, przeskoczenie płotków, następnie brzuszki, pokonanie skrzyń i bieg od pachołka do pachołka. Najlepszy uzyskany czas to 5 minut, 11 sekund.

Po podliczeniu punktacj zwycięskimi drużynami okazały się:

I miejsce – drużyna z  Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach

II miejsce – drużyna z  Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu

III miejsce – drużyna z  III Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim

Za miejsca na podium Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim podinsp. Krzysztof Mikułowski wręczył puchary a wszystkim zawodnikom dyplomy za udział w zmaganiach.Podziękował uczniom oraz ich opiekunom.Gratulując zwycięzcom zaznaczył, że być może wśród nich znajdą się przyszli kandydaci do służby w Policji.

Drużyna z Bujen przystąpi do finału wojewódzkiego.

 

Gratulujemy, życząc powodzenia na szczeblu wojewódzkim!