Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie długiego weekendu majowego na piotrkowskich drogach

Tegoroczny majowy weekend trwał aż dziesięć dni. Piękna pogoda oraz dni wolne skłoniły mieszkańców do wyjazdów. Od 27 kwietnia 2018 roku od godziny 06:00 do 7 maja 2018 roku do godziny 06:00 na drogach miasta i powiatu piotrkowskiego doszło do 12 wypadków drogowych. Dwa z nich zakończyły się tragicznie.

Długi weekend na piotrkowskich drogach nie należał do bezpiecznych jeśli chodzi o zdarzenia drogowe.

1 maja 2018 roku około godziny 17.00 w Cieszanowicach, gmina Gorzkowice zginęła kierująca fordem ka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 37-letnia kierująca fordem ka, jadąc od Trzepnicy w kierunku Gorzkowic, na prostym odcinku drogi, z niewyjaśnionych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na prawe pobocze gdzie uderzyła w pień ściętego drzewa. W wyniku poniesionych obrażeń, pomimo podjętych czynności reanimacyjnych, mieszkanka powiatu piotrkowskiego zmarła. Decyzją Prokuratora ciało zabezpieczono w prosektorium.

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny wypadku ze skutkiem śmiertelnym z 7 maja 2018 roku. Około godziny 3.45 na DK 91 w miejscowości Sobaków, gmina Gorzkowice kierujący nieustalonym na chwilę obecną ciągnikiem siodłowym z naczepą jadąc od miejscowości Radomsko najechał na poruszającą się w tym samym kierunku rowerzystkę. 61-letnia mieszkanka powiatu piotrkowskiego w wyniku poniesionych obrażeń poniosła śmierć.

W ciągu majowych dni wolnych odnotowano 56 kolizji, rannych zostało 17 osób. Policjanci wyeliminowali z ruchu 15 nietrzeźwych kierujących.

Dni wolne, kiedy to częściej podróżujemy przy zwiększonym natężeniu ruchu na drogach, już za nami. To nie zwalnia nas, użytkowników dróg od przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Kierujmy się rozsądkiem, analizujmy sytuacje pojawiające się na drodze, kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania do innych kierowców. Dbajmy o bezpieczeństwo nasze i przewożonych przez nas pasażerów. Nigdy nie wsiadajmy ,,za kółko" po alkoholu! Policjanci apelują: brawura i przekroczona prędkość może nie pozwolić już nigdy dotrzeć do celu podróży!