Uratowali myszołowa - Informacje - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali myszołowa

Niecodzienną interwencję przeprowadzili - policjant z piotrkowskiej komendy pełniąc służbę wspólnie ze funkcjonariuszem z Państwowej Straży Leśnej, którzy zauważyli rannego myszołowa. Dzięki zaangażowaniu mundurowych udało się uratować ptaka.

21 maja 2016 roku policjanci z Wydziału Prewencji piotrkowskiej komendy pełnili służbę wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Leśnej w kompleksie leśnym pomiędzy Kołem a Uszczynem. W pewnym momencie mundurowych zainteresowało nietypowe zachowanie dzikiego ptaka, który na widok człowieka nie uciekał. Kiedy patrol zbliżył się do myszołowa okazało się, że ptak ma zranione skrzydło. Mundurowym udało się go złapać i przewieźć do przychodni weterynaryjnej. Interwencja ta udała się, ponieważ została podjęta przez doświadczonego funkcjonariusza straży leśnej przy współpracy z policjantem z minimalnym ryzykiem dalszych obrażeń dla zwierzęcia, ale również dla samych interweniujących.

Pamiętajmy że dzikie, wolne zwierzę może spowodować poważne obrażenia ciała u człowieka. W przypadku odnalezienia rannego zwierzęcia poinformujmy odpowiednie służby, nie podejmujmy sami prób schwytania drapieżnika. 

  • uratowany ptak
  • uratowany myszołów trzymany przez policjanta
  • ptak w klatce