Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci o bezpieczeństwie w internecie

Dzielnicowi piotrkowskiej komendy z młodzieżą gimnazjalną i licealistami szkół z terenu miasta podejmowali dyskusje na temat zagrożeń w internecie. Pogadanki z uczniami odbyły się po projekcji filmu fabularnego w piotrkowskim kinie.

22 stycznia w ramach cyklu ,,Kino na temat" młodzież obejrzała film, którego bohaterka zatrudniona zostaje w najpotężniejszej na świecie korporacji internetowej. Tematyka produkcji budzi obawy o to czy można być bezpiecznym ,, w sieci". Policjanci w prelekcjach dla młodzieży cyklicznie poruszają problem przemocy i zawierania wirtualnych przyjaźni. Tym razem ostrzegali młodzież przed zafascynowaniem najnowocześniejszymi technologiami, bo często kończy się to zgodą korzystających z nich na pełną inwigilację. Dzielnicowi w rozmowach z młodzieżą podkreślali, że rzadko zastanawiamy się nad ilością danych, często bardzo prywatnych, które na swój temat udostępniamy. Dajemy się podglądać różnym portalom społecznościowym, nie zdając sobie sprawy jakie to może nieść ze sobą zagrożenia. Policjanci edukowali uczniów, jak bezpiecznie korzystać z zasobów internetowych.

 

6 lutego w całej Europie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, który jest inicjatywą zwracającą uwagę na kwestie bezpiecznego dostępu do internetu, szczególnie dzieci i młodzieży.