Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Ferie już niedługo - Policjanci w trosce o bezpieczny wypoczynek

29 stycznia rozpoczną się ferie zimowe. Dzielnicowi już przed tym okresem będą prowadzić pogadanki z uczniami szkół podstawowych na terenie miasta i powiatu. Funkcjonariusze podczas ferii odwiedzą placówki, w których organizowane będą kolonie i półkolonie.

Podczas wizyt piotrkowskich mundurowych wspólnie z przedstawicielami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, przewidziane sa prelekcje na temat bezpiecznego wypoczynku. Dla dzieci i młodzieży ferie to czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Dla rodziców i opiekunów powinien być to okres szczególnego zainteresowania się warunkami bezpieczeństwa swoich pociech. 30 stycznia w godzinach 10.00 – 12.00 w piotrkowskiej komendzie odbędzie się spotkanie z uczniami szkół podstawowych z terenu miasta. Policjanci przekażą niezbędną wiedzę na temat zagrożeń na jakie dzieci mogą natrafić w miejscach szczególnie narażonych, takich jak górki w okolicach jezdni, czym może zakończyć się zjazd sankami wprost pod koła jadącego samochodu. Przypomną wypoczywającym uczniom oraz ich opiekunom o konsekwencjach nieprawidłowego zachowania, takiego jak rzucanie śnieżkami w jadące samochody, bawienie się w miejscach niedozwolonych czy też organizowanie przez dorosłych kuligów. W akcji będą uczestniczyć pracownicy WOPR prezentując sprzęt wykorzystywany w swojej codziennej pracy. W trakcie prelekcji będą apelować o zachowanie szczególnej ostrożności przy wchodzeniu na zamarznięte jeziora, stawy czy rzeki, które zachęcają do zabawy na lodzie i ślizgania się na nim co może skutkować załamaniem się tafli i w najlepszym przypadku kąpięlą w lodowatym zbiorniku.
Policjanci w ramach bezpiecznych ferii obejmą nadzorem piotrkowskie lodowisko przy ulicy Parkowej ale też będą kontrolować zmarznięte akweny.Zadbajmy o to, by nasze dzieci po dwóch tygodniach beztroski szczęśliwie wróciły do szkoły.

Przy okazji ferii policjanci przypominają o funkcjonującej od września 2016 roku Krajowej Mapie Zagrożeń  Bezpieczeństwa. Warto podkreślić, że  każdy z nas ma możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy. Policja nie zbagatelizuje żadnego sygnału, każde nowe naniesienie na mapę będzie zweryfikowane. Jeśli informacje się potwierdzą, policjanci wprowadzą je wprost na mapy. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdą się bardziej szczegółowe informacje, dotyczące również niższych szczebli podziału terytorialnego, w tym dzielnic, osiedli a nawet ulic. Wszystko po to, aby nam wszystkim żyło się bezpiecznie.
UWAGA! "Mapa" nie służy do zgłaszania pilnej interwencji Policji.
W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.