Na ferie – tylko Bezpiecznym autobusem - Informacje - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Na ferie – tylko Bezpiecznym autobusem

Ferie są dla dzieci relaksem, odpoczynkiem i czasem wyjazdów. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zachęca do kontrolowania stanu autobusów, którymi będą podróżowały dzieci.

Przygotuj się do bezpiecznej podróży

Zadbajmy o to, by wyjazd stał się przyjemnością, a nie walką o przetrwanie.Kierowco ! - siadając za kierownicą samochodu zapnij pasy a także zadbaj o bezpieczeństwo swoich najbliższych, sprawdź czy oni również mają zapięte pasy bezpieczenstwa a małe dzieci przewoź w specjalnych fotelikach. Nie wyruszaj w drogę gdy czujesz się zmęczony i jesteś niewyspany. Taki stan osłabia refleks, zmniejsza zdolność koncentracji a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zaśnięcia za kierownicą skutkującym tragedią. Gdy pojawi się zmęczenie najlepiej zatrzymać się i zrobić koniecznie kilku lub kilkunastominutową przerwę w kierowaniu.Dojedźmy bezpiecznie!

Podstawowe informacje o autobusie możemy sprawdzić na www.bezpiecznyautobus.gov.pl. E-usługa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, przygotowana przez Centralny Ośrodek Informatyki, została uruchomiona w 2014 roku. W ten prosty sposób zainteresowane osoby- rodzice mogą potwierdzić przygotowanie autobusu do przewożenia dzieci. 
Jednak mimo wszystko ta forma nie zastąpi kontroli przeprowadzanej przez odpowiednie służby. Jeśli więc stan techniczny pojazdu lub kondycja kierowcy po sprawdzeniu podstawowych danych nadal budzą nasze wątpliwości, poprośmy o szczegółową kontrolę Policję.

 

 

Kontrole autobusów podczas ferii
Sprawdź autobus!!!

Kontrole autokarów w okresie ferii zimowych, będą przeprowadzane przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, po wcześniejszym zgłoszeniu(telefonicznie codziennie całą dobę tel. 44 647-94-62 lub od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 tel. 44 647-94-25). Kontrole przeprowadzane będą na parkingu przed budynkiem komendy, każdego dnia tygodnia (w ustalonym terminie). Podczas kontroli będzie sprawdzany stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierowców.