Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wyróżnieni funkcjonariusze pełniący służbę na wodzie

Służba w Policji to nie tylko patrolowanie miast, kontrole na drogach i ściganie przestępców. Corocznie w okresie letnim pięciu funkcjonariuszy naszej komendy jest delegowanych do pełnienia służby w Nieetatowym Zespole do spraw Prewencji na Wodzie i Terenach Przywodnych.

 

Akweny i ich okolice w okresie letnim to miejsca szczególnie niebezpieczne .Duża liczba wypoczywających  to dzieci , które często nie zachowują podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z kąpieli. Nie brakuje też dorosłych decydujących się na brawurowe wyczyny pływackie po spożyciu alkoholu. Mundurowi, którzy na co dzień pełnią służbę w pionie prewencyjnym w czasie oddelegowania dbają o bezpieczeństwo i interweniują w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu plażowiczów.

 W tym sezonie stróże prawa odbyli 350 służb ,, na wodzie’’. W czasie realizacji tych działań podjęli 426 interwencji, wylegitymowali 865 osób, skontrolowali 819 miejsc zagrożonych kłusownictwem. Dzięki czujności i natychmiastowej reakcji dwie akcje ratownicze zakończyły się sukcesem.

Na początku grudnia Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim insp. Dariusz Partyka wyróżnił  tych właśnie policjantów za wzorowe wykonywanie swoich obowiązków. Komendant życzył im jednocześnie spełnienia planów życiowych i powodzenia w życiu prywatnym.