Zatrzymani z narkotykami - Informacje - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z narkotykami

Piotrkowscy policjanci zatrzymali 5 mężczyzn w związku z działalnością narkotykową. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Za posiadanie środków narkotycznych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności a za wprowadzanie do obrotu kara do 12 lat więzienia.

2 grudnia 2017 roku w godzinach wieczornych funkcjonariusze zauważyli zaparkowanego przy drodze krajowej we Włodzimierzowie osobowego mercedesa. Z uwagi na późną porę podjęli decyzję o skontrolowaniu pojazdu stojącego na skraju lasu. Kiedy policjanci rozpoczęli czynności siedzący w samochodzie mężczyźni zaczęli się nerwowo rozglądać. Szybko okazało się dlaczego. Jeden z pasażerów otworzył drzwi i próbował ukryć pod samochodem zawiniątka foliowe. W wyniku kontroli mundurowi zabezpieczyli ponad 30 gramów suszu roślinnego. Wstępne badanie testerem narkotykowym dało wynik pozytywny w kierunku marihuany. Na tym działania stróżów prawa nie  zakończyły się. Policjanci ustalili także personalia piątego sprawcy, który udostępniał zabronione środki. Już następnego dnia trafił do policyjnego aresztu. Podczas przeszukań w miejscu zamieszkania zatrzymanych policjanci zabezpieczyli blisko 15 gramów marihuany.

Pięciu podejrzanych w wieku od 27 do 39 lat usłyszało zarzuty posiadania, udzielania, udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej a także wprowadzania do obrotu zabronionych substancji. Za popełnione przestępstwa zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.