Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

,,Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”

28 listopada policjanci w całej Polsce, w tym również w powiecie piotrkowskim rozpoczęli kampanię „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”, która potrwa do 17 grudnia 2017 roku. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Policjanci będą szczególną uwagę zwracać na pojazdy z niesprawnym oświetleniem lub takim, które nie odpowiada warunkom technicznym. Dodatkowo funkcjonariusze będą współpracować z wytypowanymi stacjami kontroli pojazdów, gdzie kierujący będą mogli bezpłatnie przeprowadzić kontrolę oświetlenia. Poza tym podczas kampanii promowane będą właściwe zachowania pieszych, w szczególności używanie przez nich elementów odblaskowych.

Do kampanii ,,Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo" włączyła się stacja kontroli pojazdów EPI/001/P ul. Modrzewskiego 107, 97-320 Wolbórz . Tutaj w dniach 2, 9 i 16 grudnia br. (soboty) w godzinach 10:00 - 14:00 można nieodpłatnie skontrolować oświetlenie w swoim pojeździe.

Piotrkowscy policjanci zachęcają kierowców do skorzystania z bezpłatnej oferty i zadbania w ten sposób o bezpieczeństwo własne i innych użytkowników ruchu drogowego.