Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Ruchome Stanowsiko Dowodzenia w Piotrkowie Trybunalskim

Posypały się mandaty dla kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego na dwóch skrzyżowaniach w mieście. Do akcji policjanci wykorzystali Ruchome Stanowisko Dowodzenia.

28 listopada 2017 roku piotrkowscy mundurowi w godzinach 9.00 – 15.00 monitorowali dwa skrzyżowania w Piotrkowie Trybunalskim. Do działań wykorzystane zostało Ruchome Stanowisko Dowodzenia - samochód, który wygląda jak normalny pojazd służbowy, a po wejściu do jego wnętrza widać, że to centrum dowodzenia na miarę XXI wieku. Kamery zamontowane na radiowozie rejestrują to, co dzieje się na skrzyżowaniu, a policjanci wychwytują wszystkich niezdyscyplinowanych uczestników ruchu drogowego. Pod lupę mundurowi wzięli osoby niestosujące się do sygnalizacji świetlnej oraz przekraczające linię ciągłą.

Dzięki wykorzystaniu odpowiednio przystosowanego i wyposażonego w specjalistyczne urządzenia teleinformatyczne pojazdu, funkcjonariusze nałożyli 17 mandatów karnych za popełniane wykroczenia. Na Rondzie Narodowych Sił Zbrojnych policjanci ujawnili 14 wykroczeń dotyczących przekroczenia linii pojedynczej ciągłej, a na skrzyżowaniu ulic Sulejowskiej i Dalekiej 3 przypadki niestosowania się do sygnalizacji świetlnej.

 

Podobne działania będą prowadzone cyklicznie.