Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Piotrkowscy policjanci zapobiegli tragedii

Po raz kolejny piotrkowscy policjanci udowodnili, że ratowanie ludzkiego życia jest dla nich sprawą priorytetową. Dzięki szybkiej reakcji na sygnał o mężczyźnie chcącym popełnić samobójstwo, mundurowi zapobiegli tragedii. 21-latek został przekazany pod opiekę medyczną.

12 listopada 2017 roku w godzinach popołudniowych dyżurny piotrkowskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który chce rzucić się pod pociąg. Nie tracąc chwili czasu, dyżurny przekazał komunikat drogą radiową wszystkim patrolom. Jako pierwsi na teren w pobliżu dworca  kolejowego w Piotrkowie Trybunalskim przyjechali funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego. Zauważyli stojącego na torowisku młodego mężczyznę. Było to chwilę przed przyjazdem pociągu. W pobliżu nie było osób postronnych. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i ściągnęli desperata z torów. Od 21-latka wyczuwalna była woń alkoholu. Był załamany i mówił, że nie widzi sensu życia.  Został przekazany pod specjalistyczna opiekę lekarską.

Dzięki sprawnej i skutecznej akcji ratowniczej piotrkowskich policjantów, życiu mieszkańca powiatu piotrkowskiego nie zagraża już niebezpieczeństwo.