Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Koniec akcji ZNICZ na terenie miasta i powiatu piotrkowskiego

W tym roku akcja ZNICZ 2017 trwała 7 dni ( od 27 października do 2 listopada). W tym czasie zauważalny był zwiększony ruch w rejonie cmentarzy jak i na drogach tranzytowych.

Taki stan rzeczy w połączeniu z wcześniej zapadającym zmrokiem i niesprzyjającymi warunkami meteorologicznymi spowodował znaczący wzrost zagrożenia bezpieczeństwa na drogach. W ciągu 7 dób na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim  doszło do 5 wypadków drogowych, w których śmierć poniosła 1 osoba a obrażenia odniosło 7 osób. Mimo licznych apeli policjanci musieli interweniować wobec nietrzeźwych kierujących, eliminując z ruchu 5 takich osób.

Do tragicznego wypadku doszło Piotrkowie Trybunalskim 28 października około godziny 10:35 na ulicy Wojska Polskiego. Ze wstępnych informacji policjantów wynika, że 39-letni kierujący samochodem mercedes vito, podczas manewru cofania najechał na pieszego znajdującego się na chodniku. W wyniku poniesionych obrażeń 81-letni piotrkowianin poniósł śmierć na miejscu. Decyzją Prokuratora ciało denata zabezpieczono w prosektorium. Kierowca mercedesa był trzeźwy.