Podsumowanie weekendu na drodze - Informacje - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu na drodze

W miniony weekend na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu doszło do 3 wypadków drogowych, w wyniku których 4 osoby z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala. Niechlubnym wynikiem wśród kierujących pojazdami zapisał się 60- latek, który wydmuchał 2,5 promila.

6 października 2017 r około godziny 13.00 na ulicy Żelaznej w  Piotrkowie Trybunalskim policjanci z drogówki zbadali stan trzeźwości 60- letniego kierowcy autokaru, który przewoził około 10 pasażerów do pracy w Bełchatowie. O podejrzeniu, że mężczyzna może być nietrzeźwy, stróżów prawa powiadomił telefonicznie jeden z podróżujących. Wykonane badanie potwierdziło, że 60- latek ma 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. 7 października usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia około godziny 16.30 na drodze krajowej 74 w kierunku Bełchatowa miał miejsce wypadek. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 29- letni mężczyzna kierujący hondą civic podczas zjazdu z drogi A1 na DK 74 nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych w wyniku czego utracił panowanie nad pojazdem, wjechał w rów i dachował. 25- letnia pasażerka doznała obrażeń ciała i pozostała w szpitalu, a jej dwumiesięczne dziecko pozostało na obserwacji w Bełchatowie.

Również 6 października około godziny 20.20 w miejscowości Daniszewice gm. Gorzkowice doszło do kolejnego wypadku. Wówczas kierowca pojazdu opel astra jadąc w kierunku miejscowości Cieszanowice najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. 19- letni kierujący został przewieziony do szpitala.

8 października około godziny 12.30 w Piotrkowie Trybunalskim na ulicy Krakowskie Przedmieście kierujący nieustalonym pojazdem jadąc w stronę ulicy Kopernika najechał na stopę 8- letniej dziewczynki, która wsiadała od strony jezdni do samochodu mitsubishi zaparkowanego częściowo na chodniku i jezdni. Nieustalony kierowca nie zatrzymał się. Kierowcy wszystkich wypadków drogowych byli trzeźwi.

Kierowco jedź ostrożnie, dostosuj prędkość do warunków atmosferycznych. Nie szarżuj! Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego.