Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne poszukiwania zakończyły się szczęśliwie

81- letni mężczyzna o godzinie 6.00 pojechał rowerem do pobliskiego lasu na grzyby. Jego wielogodzinna nieobecność zaniepokoiła żonę. Kobieta zaalarmowała policję. Do akcji poszukiwawczej skierowano kilkunastu policjantów. Pomagali funkcjonariusze straży pożarnej i ochotnicy strażacy. Po kilkunastu godzinach grzybiarz cały i zdrowy wrócił do domu.

26 września 2017r, zaraz po przyjętym zgłoszeniu o zaginięciu 81- letniego grzybiarza, dyżurny piotrkowskiej komendy policji natychmiast ogłosił alarm. Z zawiadomienia zaniepokojonej długą nieobecnością żony wynikało, że 81- letni mieszkaniec Dąbrowy w gm. Łęki Szlacheckiej mógł zabłądzić. Początkowo 81- latka szukali okoliczni mieszkańcy. Do działań poszukiwawczych skierowano kilkunastu policjantów z psem tropiącym. Jak zawsze akcję wspierali funkcjonariusze straży pożarnej i strażacy ochotnicy. Przeczesywali tereny leśne wzdłuż i wszerz. Po kilkunastu godzinach mężczyzna odnalazł się cały i zdrowy. Okazało się, że od miejsca zamieszkania oddalił się prawie 15 kilometrów. Wyszedł na skraj lasu w Łęgu Ręczyńskim. 81- latek poprosił o pomoc przypadkowego mieszkańca wsi, który odwiózł go do domu. Mieszkaniec Dąbrowy powiedział policjantom, że podczas zbierania grzybów stracił orientację w terenie i zabłądził.
Podobne zdarzenie miało miejsce kilka dni wczesniej- 24 września w gminie Sulejów. Wówczas 78- letnia kobieta poszukująca grzybów również zabłądziła w lesie. Jednak i w tym przypadku finał okazał się szczęśliwym zakończeniem wyprawy. 

Policja apeluje o rozwagę i szczególną ostrożność podczas spacerów po lesie. Nie zapominajmy o naładowanym telefonie komórkowym. Ułatwi on kontakt z policją lub najbliższą rodziną w sytuacji zagubienia. Warto jest także założyć na swoja odzież kamizelkę odblaskową. Nocą w lesie zapewne ułatwi służbom szybsze dotarcie do poszukiwanego. Pamiętajmy aby w lasach, których nie znamy poruszać przy głównych szlakach komunikacyjnych.