Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Jabłko- cytryna z piotrkowskimi przedszkolakami

Cytryna zamiast mandatu, a jabłko dla kierowcy, który przestrzegał przepisów ruchu drogowego. Taką akcję przeprowadzili piotrkowscy policjanci wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego i przedszkolakami.

 

Piotrkowscy policjanci wspólnie z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i przedszkolakami, prowadzili działania „Jabłko czy cytryna”. Przez ponad godzinę, funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy nie łamią przepisów ruchu drogowego na ulicy Sikorskiego w Piotrkowie Trybunalskim. W trakcie kontroli dzieci nagradzały jabłkiem kierowców, którzy jechali zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Natomiast kierowcy, co do których istniały „zastrzeżenia”, zamiast mandatu mogli zjeść plaster cytryny.

Kierujący byli zaskoczeni nietypową kontrolą i z uśmiechem na twarzy przyjmowali owoce – nawet te kwaśne. Takie działania są prowadzone cyklicznie na terenie miasta i powiatu piotrkowskiego, zwłaszcza w rejonach szkół i przedszkoli – dróg gdzie dzieci są  niechronionymi uczestnikami ruchu.