Piotrkowscy policjanci uratowali życie - Informacje - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Piotrkowscy policjanci uratowali życie

Zaangażowaniem i profesjonalizmem wykazali się policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego, których zdecydowane działanie uratowało życie 28-latka. Mężczyzna chciał powiesić się na słupie oświetleniowym.

 

23 lipca 2017 roku tuż przed godziną 5.00 dyżurny piotrkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Na interwencje skierowano patrol pełniący służbę na terenie miasta. Tym razem dla sierż. szt. Jakuba Sosnowskiego i sierż. szt. Przemysława Jednoróg z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego nie było to codzienne zdarzenie. Na skrzyżowaniu ulic Olchowej i Sadowej funkcjonariusze zastali młodego mężczyznę, który wszedł na słup oświetleniowy, na wysokość 3 metrów i próbował się powiesić. Początkowo zamiar desperata chcieli udaremnić świadkowie zdarzenia jednak mieli problem ze sprowadzeniem mężczyzny. Natychmiastowa reakcja mundurowych pomogła w uniknięciu tragedii. Jeden z policjantów wszedł na słup i powoli opuszczał mężczyznę. Drugi z policjantów przejął zdesperowanego 28-latka. Mężczyzna był pobudzony i agresywny. Wyczuwalna była od niego woń alkoholu. 28-latek został objęty specjalistyczną opieką medyczną. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Pomagać, ten czasownik ma wielkie znaczenie zwłaszcza w policyjnej służbie. Pomoc w znalezieniu rozwiązań różnych sytuacji to jedno z licznych zadań realizowanych codziennie przez policjantów.