Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla Policjanta piotrkowskiej jednostki

Sierżant Kamil Czernik 4 czerwca 2017 roku w godzinach popołudniowych wspólnie ze strażakiem - operatorem drabiny mechanicznej wsiadł do kosza tej drabiny i na wysokości II piętra uratował kobietę przed upadkiem z wysokości.

To właśnie za pełne profesjonalizmu i poświęcenia działanie, na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim inspektora Dariusza Partyki wpłynęły podziękowania dla sierż. Kamila Czernika – funkcjonariusza Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego piotrkowskiej jednostki. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej podziękował za zaangażowanie i pomoc okazaną przez policjanta w trakcie działań ratujących ludzkie życie.

Codzienna służba policjantów i strażaków polega na współdziałaniu i podejmowaniu niekiedy bardzo trudnych i natychmiastowych decyzji. Gwarantuje skuteczność działań i jest niezbędna podczas codziennej służby. Policjanci oraz strażacy nieustannie współpracują podczas różnego rodzaju interwencji, zarówno podczas wypadków na drogach, pożarów, zabezpieczania niebezpiecznych miejsc, jak i w działaniach mających na celu ratowanie ludzkiego życia.