Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Piotrkowscy dzielnicowi na temat bezpieczeństwa

Policjanci spotkali się z nauczycielami i uczniami piotrkowskiej podstawówki. Prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i z pewnością wpłynie na kształtowanie właściwych postaw dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szeroko omówiona tematyka na pewno przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa na drogach naszego miasta.

26 maja 2017 r piotrkowscy  policjanci spotkali się z uczniami klas IV i V Szkoły Podstawowej nr 3 aby przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Była to bardzo ważna prelekcja choćby z uwagi na zbliżające się wakacje, kiedy częściej mamy do czynienia z jazdą na rolkach, deskorolce czy też jazdą na rowerze. Stróże prawa powiedzieli jak prawidłowo należy jeździć rowerem po mieście i jak poruszać się na drogach rowerowych. Policjanci przypomnieli, że zwolennicy podróży na rowerze musza pamiętać, iż korzystanie z jednośladu oprócz niewątpliwej przyjemności, to też olbrzymia odpowiedzialność i przepisy, do których kierujący powinni się stosować. Uczniowie dowiedzieli także w jakie elementy powinien być wyposażony rower oraz dlaczego w czasie jazdy powinno się używać kasku.
Aby sprawdzić wiedzę uczniów mundurowi nadzorowali przygotowany przez nauczycieli test na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pytania dotyczyły znajomości przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach oraz propagowanie roweru jako bezpiecznego środka komunikacji i rekreacji. Zaliczenie testu było jednym z niezbędnych etapów  do uzyskania karty rowerowej. W zajęciach uczestniczyło około 90 osób.   

Dzień wcześniej (25 maja dzielnicowi z komisariatu w Grabicy przy współudziale dyrektora Szkoły  Podstawowej w Brzozie przeprowadzili egzamin na Kartę Rowerową. Do egzaminu przystąpiło 9 uczniów z klasy IV. Po zaliczeniu testu teoretycznego uczniowie przystąpili do egzaminu praktycznego polegającego na umiejętności jazdy na rowerze i zachowania na drodze. Egzamin odbywał się w sali gimnastycznej gdzie rozstawione było miasteczko Ruchu Drogowego.