Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

XXI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MOTORYZACYJNY – ELIMINACJE POWIATOWE

21 kwietnia 2017 r w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim odbył się XXI Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny dla szkół ponadgimnazjalnych. Były to eliminacje powiatowe, w których wzięło udział 11 szkół ponadgimnazjalnych z powiatu piotrkowskiego, opoczyńskiego, radomszczańskiego, bełchatowskiego, tomaszowskiego. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalski wspólnie z WORD czuwali nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem eliminacji.

Celem organizowanego turnieju jest popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy o przepisach ruchu drogowego jak również propagowanie kulturalnego i partnerskiego zachowania w ruchu drogowym. Ważnym elementem jest także popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Turniej ma charakter wieloetapowy. Sześć drużyn wyłonionych w eliminacjach powiatowych weźmie udział w finale wojewódzkim. Zmagania kończą się na szczeblu ogólnopolskim.
W piątkowych eliminacjach powiatowych, na pierwszym etapie turnieju uczestnicy rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, historii motoryzacji i udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy uczestniczyli w jeździe sprawnościowej skuterem a następnie po jednym zawodniku z drużyny w jeździe sprawnościowej samochodem z talerzem Stewarda.

Wyniki turnieju:

I Zespół Szkół Ponadgimnazjalny w Kleszczowie
II Zespół szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie
III Zespół Szkół Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska w Radomsku


Wszystkim bardzo gratulujemy!