Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki w komendzie- bezpieczeństwo zakręciło najmłodszymi

W tym roku wiodącym tematem zajęć z dziećmi jest bezpieczeństwo i cyberzagrożenia. Policjanci na dzisiejsze spotkanie przygotowali ciekawą prelekcję i wiele miłych niespodzianek. Umiejętnie połączyli dużo ważnych informacji z zabawą, tak aby bezpieczeństwo zakręciło najmłodszymi.

Dzisiaj piotrkowską komendę policji odwiedziła grupa przedszkolaków z samorządowego Przedszkola nr 19 mieszczącego się  przy ulicy Belzackiej. Policjanci opowiedzieli maluchom o pracy mundurowych oraz o zagrożeniach na drodze. Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań, właściwego poruszania się po drodze są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji. Dzieci wysłuchały  wskazówek, po czym  zadawały liczne pytania. Wśród nich były  i te, dotyczące pracy policjantów.  Policjanci nie zapomnieli również uczulić milusińskich przed niebezpieczeństwami, jakie mogą czyhać w Internecie. Aby temat cyberzagrożeń dotarł do takich małych osób, przedszkolaki obejrzały filmik „Owce w sieci”. Jednak  najwięcej emocji wśród najmłodszych wzbudziły radiowozy oraz sprzęt, którym na co dzień posługują się mundurowi. Na zakończenia dzieci odpowiadały na pytania zadawane przez funkcjonariuszy. Wiedziały już w jaki sposób zaalarmować policję, gdy wydarzy się coś groźnego i doskonale znały numer telefonu alarmowego – 997 i 112. Maluchy odbiły swoje odciski palców na karteczkach i zabrały je do domów.
 Na zakończenie wszystkie przedszkolaki otrzymały elementy odblaskowe, które ufundował WORD.
Jednak najwięcej emocji wśród najmłodszych wzbudziły policyjne radiowozy, do których można było wsiąść i spotkanie z policyjnym pieskiem.
Dla dzieci widok funkcjonariuszy Policji jest niezwykłym przeżyciem. Policjanci jeśli tylko mogą, to zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi.