Jabłko- cytryna - Informacje - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Jabłko- cytryna

Akcja dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gomulinie oraz piotrkowskiej policji oraz WORD. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim wspólnie z najmłodszymi uczniami wzięli dziś udział w akcji prewencyjnej pn. "Jabłko czy cytryna".

Celem tych działań było przypomnienie wszystkim użytkownikom ruchu drogowego zasad mających największy wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach, w tym szczególnie tych dotyczących prędkości oraz używania pasów bezpieczeństwa. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich było częstsze wręczanie jabłka niż cytryny …

Podczas trwania akcji zatrzymywani do kontroli kierowcy, gdy jechali zgodnie z przepisami otrzymywali z rąk dzieci jabłko, natomiast w przypadku popełnienia wykroczenia cytrynę.
Miłym zaskoczeniem zarówno dla mundurowych, jak i samych dzieci było to, że zaledwie kilku kierowców zmuszonych było do spożycia bardzo kwaśnej cytryny. Robili to jednak z uśmiechem, dziękując za zwróconą uwagę. Wszyscy brali sobie do serca przekazywane uwagi. Dzieci uczestniczące w akcji dawały wszystkim świetny przykład zachowania się pieszych korzystając z elementów odblaskowych.