Zabezpieczenie wizyty Par Prezydenckich - Informacje - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczenie wizyty Par Prezydenckich

Piotrkowscy funkcjonariusze wspólnie z innymi służbami zabezpieczali wizytę Par Prezydenckich – Polski i Węgier. Współpraca policjantów z Biurem Ochrony Rządu oraz Żandarmerią Wojskową była bardzo profesjonalna. Było spokojnie i bezpiecznie.


24 i 25 marca 2017 roku, w uroczystościach obchodów 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego i Dni Przyjaźni Polsko – Węgierskiej, uczestniczyło wielu znamienitych gości, na czele z Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Prezydentem Węgier János Áder wraz małżonkami. Piotrkowską jednostkę policji reprezentował Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim insp. Dariusz Partyka.
Głównym zadaniem piotrkowskiej policji było zapewnienie bezpieczeństwa Par Prezydenckich oraz wszystkich uczestników dwudniowych uroczystości. Było to poważne i wymagające zabezpieczenie. Funkcję dowódcy objął mł. insp. Jacek Rzepkowski – I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim oraz mł. insp. Tomasz Miłak – Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Działania piotrkowskich policjantów rozpoczęły się już kilkanaście dni przed planowaną wizytą Par Prezydenckich, kiedy przygotowywany był plan akcji policyjnej oraz dokonywano pirotechnicznego sprawdzenia obiektów gdzie odbywać się miały uroczystości i spotkania. Dodatkowo przeanalizowano także zabezpieczenie pod kątem bezpieczeństwa w ruchu drogowym tak by zachować płynny ruch w centrum Piotrkowa Trybunalskiego. W działaniach brało udział blisko 370 funkcjonariuszy z Piotrkowa Trybunalskiego i innych jednostek łódzkiego garnizonu policji, w tym policyjni pirotechnicy, ruch drogowy, a także oddziały prewencji. Służby wykazały się pełnym profesjonalizmem.