Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi – lekcje edukacyjne dla najmłodszych uczniów

Kiedy można przejść przez jezdnię? Dlaczego w sposób szczególny trzeba uważać na przejściach dla pieszych?- na te pytania dzieci odpowiadały bez wahania.

W ubiegłym tygodniu policjanci z piotrkowskiej komendy i funkcjonariusze z komisariatu w Sulejowie odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim i Szkoły Podstawowej w Dąbrowie nad Czarną.
Funkcjonariusze poprowadzili zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla uczniów klas 1- 3. Zwracali uwagę dzieciom, jak ważne jest zachowanie ostrożności będąc pieszym, rowerzystą czy pasażerem. Kilkuletnie dzieci chętnie odpowiadały na pytania funkcjonariuszy. Śmiało opowiadały o swoich przygodach a nawet dawały przykłady różnych sytuacji w drodze do szkoły.
Policjanci na zakończenie pogadanek przypomnieli dzieciom o noszeniu elementów odblaskowych przy plecakach jak i kamizelek odblaskowych na wierzchniej odzieży. Uczniowie dobrze wiedzą, że dzięki tym gadżetom  nawet w najgorszych warunkach pogodowych będą widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego. Kilkuletnie dzieci szybko uczą się odpowiednich reakcji i zachowań. Doskonale już wiedzą dlaczego tak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.