Uratowany przez dzielnicowych - Informacje - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowany przez dzielnicowych

Wolborscy dzielnicowi uratowali mężczyznę, który próbował popełnić samobójstwo. Do zdarzenia doszło w okolicach torów kolejowych w pobliżu Michałowa. Jak się okazało, pomoc przyszła w ostatniej chwili.

19 marca 2017 roku około godziny 14.00 dyżurny piotrkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o leżącym mężczyźnie w okolicach torów kolejowych.  Na miejsce natychmiast pojechali dzielnicowi z Komisariatu w Wolborzu. Kiedy funkcjonariusze dojeżdżali we wskazane miejsce zauważyli mężczyznę, który czołga się w kierunku torów. Policjanci bez chwili zwłoki pobiegli w kierunku desperata. Mimo próśb do zatrzymania mężczyzna nie reagował i  kurczowo trzymał się szyn kolejowych. Mężczyzna krzyczał, że ma wszystkiego dość. Szarpał się i wyrywał z rąk policjantów. Pomoc funkcjonariuszy przyszła w ostatniej chwili. Niedoszły samobójca został obezwładniony i bezpiecznie odciągnięty z torowiska.

Jak się okazało, był to 47 – letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego. Był nietrzeźwy.  Wezwany na miejsce lekarz pogotowia oświadczył, że mężczyźnie nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Został objęty pomocą medyczną.